Muuda köögis veedetud hetked enda jaoks meeldivaks

Köögimööbli valikul ja disainimisel tuleb mõelda oma igapäevastele vajadustele. Kööki planeeritavate kappide, riiulite, sahtlite ja köögitehnika paigutus on väga tähtis. Köögitarvikute ja toiduainete korrapärane hoiustamine lihtsustab nende leidmist ning seeläbi võimaldab maksimaalset keskendumist toiduvalmistamisele.

Köögimööbel

– Valgustid köögimööblis
– Õhupuhasti
– Ülemiste kappide asetus
– Köögitarbed käeulatuses
– Töötasapinna kõrgus
– Kraanikausi, pliidiplaadi ja külmiku paiknemine üksteise suhtes ehk töökolmnurk
– Alumiste kappide või sahtlite asetus

Köögimööbli asetus ruumis
Mööbli planeerimisel kööki tuleb jälgida lihtsaid tõdesid. Kui suur on ruum ning milline köögimööbel oma asetusega just selles konkreetses ruumis on kõige sobilikum. Väikese ruumi puhul on reeglina vaja teha väga leidlik planeering. Suuremate ruumide puhul ja avatud ruumides on valikuvõimalusi rohkem. Leidlikult planeeritud ja kvaliteetselt valmistatud köögid tagavad nendes kokkajatele garanteeritud rahulolu.
L-kujuline köök
* L – kujuline
U-kujuline köök
* U – kujuline
G-kujuline köök
* G – kujuline

 

 

 

 

 

 

I-kujuline köök
* I – kujuline
II-kujuline köök
* II – kujuline

 

 

 

 

 

Ergonoomiline köök

Üks uuemaid trende köögimööbli ehitamisel on tähelepanu suunamine ergonoomiale. Köögis toimetades on vajalik, et asjad oleksid mugavalt käeulatuses ja asjade kapist võtmiseks ei oleks vaja tooli. Samuti on äärmiselt tülikas ja ebamugav asjade otsimine madalalt ja sügavatest kappidest. Seepärast tasuks kappidele kindlasti eelistada sahtleid või cargosid.

– Ahju asetamine kõrgemale tasemele. See lihtsustab raskemate ja samal ajal kuumade küpsetusnõude tõstmist ning võimaldab ka palju paremini jälgida ahjus küpsevat toitu.
– Tööpinna planeerimine tegevuse keskmesse, et oleks käeulatuses maitseained, mõõteriistad, potid, pannid ja ka sööginõud. Kindlasti tuleks siin väga hoolikalt analüüsida oma igapäevaseid vajadusi ja toimetusi köögis süüa tehes, et uue köögimööbli planeerimisel vältida neid ebamugavusi, millega võibolla oma praeguses köögis päevast päeva kokku puutute.
– Inimeste kasvu arvestavad töötasapinnad. Köögimööblisse on võimalik paigaldada ka mitmel erineval kõrgusel asetsevaid töötasapindu.

Paluge oma köögimööbli valmistajalt tööergonoomia arvesse võtmist. Kindlasti tasuks ka ise eelnevalt mõelda ja oma köögis tehtavad toimingud üles tähendada, sest kindlasti aitab just see Teile mööblit valmistaval ettevõttel pakkuda teie vajadusi arvestades parim võimalik lahendus sinna ruumi ja köögimeistril valmistada ainult nii Teie soovidele vastav, mugav ja käepärane köögimööbel.

HENE OÜ

Email: info[at]hene.ee
Koduleht: hene.ee
Telefon: 56 491 922